Turtle Rock 5 Chambres
| Wi-Fi | Privat strand Strand | Aktiviteter Snorkling Kanotpaddling Bordtennis |
| Barnvänligt Barnsängar | Luftkonditionering | Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
Villan Turtle Rock 5 Chambres Les Anses-d'Arlets med 5 sovrum, som ligger cirka 6 minuter till fots från Grande Anse d' Arlet, lockar med snorkling, kanotpaddling och bordtennis i området. Villan med 4 badrum, som passar för upp till 11 gäster, erbjuder en parkering.
Villan har ett strandnära läge inom 6 km från Memorial de l'Anse Caffard och inom 7 km från La Savane des Esclaves. Gästerna kan också besöka Anse Dufour, som ligger cirka 25 minuters promenad bort.
Torktumlare, badlakan och handdukar finns också till ditt förfogande.
Det finns matplats, tillsammans med kylskåp, ugn och glas. Restaurangen Ti Payot erbjuder franska specialiteter ungefär 1 km bort.
- Lokala sevärdheter
- Habitation La Sucrerie2019 km
- eglise4737 km
- Monuments aux Morts1984 km
- Anse Chaudiere3217 km
- Dlo ferre4547 km
- Plage de Petite Anse4741 km
- Quad Autres3935 km
- Espace Man Jerome2136 km
- Anse d'Arlet1758 km
- Plage de l'Anse d'Arlet1917 km
- Flygplatser
- Fort-de-Frankrike30 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Parkering
- Säkerhetsfack
- Portvakt reception
- Inga husdjur
- Rökdetektorer
Mat och drycker
- Gemensamt kök
- Elektrisk vattenkokare
- Torktumlare
- Köksgeråd
- Matplats utomhus
Aktiviteter och avkoppling
- Strand
- Solterass
- Trädgård
- Grill faciliteter
- Fritids- och TV-Rum
- Snorkling
- Kanotpaddling
- Bordtennis
På rummet
- Luftkonditionering
- Terrass
- Trädgårdsmöbler
- Te- och kaffefaciliteter
- Matbord
- Strykservice
- Tvättmaskin
- LCD-TV
- Barnsängar
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Tillhandahåller den strandnära villan Turtle Rock 5 Chambres en trådlös internetanslutning?
Ja, den strandnära villan Turtle Rock 5 Chambres erbjuder Wi-Fi. - ❓
Vad är priset för en natt på villan Turtle Rock 5 Chambres?
Genomsnittspriset i villan Turtle Rock 5 Chambres är 638$. För särskild information, kontakta boendet. - ❓
Finns det ett kök i den strandnära villan Turtle Rock 5 Chambres?
Ett komplett kök finns i den strandnära villan Turtle Rock 5 Chambres. - ❓
Finns det en bubbelpool i den här strandnära|strandnära) villan?
Ja, en badtunna erbjuds i den här strandnära|strandnära) villan. - ❓
Vilka sevärdheter bör vi se under vistelsen i villan Turtle Rock 5 Chambres?
Gästerna i villan Turtle Rock 5 Chambres kan enkelt nå Memorial de l'Anse Caffard och La Savane des Esclaves, som ligger inom 6 km från boendet respektive 7 km bort.